Ieškoti

australija - kengūrų kraštas?

Savaitė Australijoje – kaip pusdienis praleistas Italijoje – trumpas pasivaikščiojimas po senamiestį ir vienas puodelis kavos su cannoli. Dydžiu Australija prilygsta visai Europai, tad keliavimas (skubant aprėbti tūkstančius kilometrų plotus) aplink visą salą užtruktų keletą savaičių, turbūt net mėnesius. Bet mūsų trumpa viešnagė šioje tolimoje saloje buvo turininga, bei informatyvi.Prisipažinsiu, Australija niekada nebuvo mano svajonių šalis, į kurią be galo norėčiau nuskristi. Turbūt dar vaikystėje Krokodilo Dundžio ir Steve Irwin‘o prisižiūrėjus, bijojau australiškų gyvių. Buvau įsitikinus, kad jie gyvena visur ir ras mane kur aš bebūčiau, vien tam, kad man įkąstų.


Pasirodo, pamatyti gyvatę, rytų Australijoje yra gan sudėtinga. Ypač, kai apsistoji didžiausiame Australijos mieste – Sidnėjuje.


Kanjonais ir miškais žygiuojam

Kai nuvyksti į tokia tolimą šalį, supranti, kiek daug stereotipų, neatitinkančių tikrovės, buvai susikūręs sau galvoje.


Mano jau minėtas, Mitas Nr. 1: gyvatės, vorai, krokodilai ir rykliai. Nei vieno nemačiau, nei Sidnėjui, nei atokesniame miške, nei pajūryje...
Mitas Nr. 2: Australijoje visada karšta


Jei skaitėte Kas Mano Kuprinėje? įrašą, žinot, kad viena kuprinė talpino gana minimalų kiekį daiktų, įskaitant drabužius. Jei seksite mane visus 8mėnesius, pastebėsit mano pasikartojantį 'garderobą'. Bet juk visur bus karšta, o vasariniai drabužiai neužima daug vietos... Dėja, orai nebuvo tokie solidūs Australijoje. Ir nors saulėje, gražią dieną, gali vaikščiot trumpomis rankovėmis, minutę, kai saulė pasislepia ar nusileidžia – žemę užklumpa šalčio banga.Nors dykumos užima didžiąją Australijos dalį, tai nepadeda keliaujant pakrante. Orai primena ankstyvą lietuvišką pavasarį – saulėje gražu ir šilta, bet tai tikrai ne maudynių metas.


Įšokom mes į Ramųjį vandenyną kelioms minutėms, bet daugiau nesinorėjo. Ir tai, tik dėl to, kad buvome prie žymiosios Bogey Hole, Newcastle mieste. Vandenynas atrodė daug gražiau (ir šilciau) iš toli, kur matėm per bangas šokinėjančius delfinus ir visus bangletininkus.
Mitas Nr 3: Kengūros gyvena visur


Juokinga, kai pagalvoji, ką labiausiai asocijuoji su viena ar kita šalimi. Akivaizdžiai, Australija man asocijavosi su kengūromis. Ir iš tiesų, jų saloje yra beveik dvigubai daugiau nei gyvenančių žmonių. Bet...


Kengūros Sidnėjuje laisvai bandomis tikrai nesigano. Mums teko gerokai pavažiuoti už miesto ribų, kad pagaliau sutikti vieną. Visos jos itin baikščios, tad selfių nepasidariau. Tas baikštumas tikrai pagrįstas - aš irgi bėgčiau, nenorėdama pavirsti mėsainiu.


Įdomu, kad australai kengūras vadina kenkėjais ir visai nesuka sau galvos dėl šimtais jų numušamų keliuose.


Kai neturi teleskopinio objektyvo, iš toli kengūras fotografuoji tokia kokybe

Važiuodami iš Blue Mountains į Hunter Valley, patys suskaičiavome apie 30 pakelėse gulinčių gyvūnėlių.


Kengūrų Australijoje gal ir yra dvigubai daugiau nei žmonių, bet jos tikrai nesigano miestų šaligatviuose. Miestus okupavusios didelės baltos papūgos, kurios Europoje matomos tik zoologijos soduose.

Juokingi stereotipai greit išnyko, o mano noras ją pilnai ištirti išaugo x kartų.


Kuriais mitais apie Australiją jūs tikėjote? Kiek stereotipų neatitinka tikrovės jūsų keliautose šalyse?Komentarų: 0