Ieškoti

george town'as - grafičių miestas

Ne labai daug planavau ir mažai žinojau kur keliausiu Malaizijoje. Kuala Lumpūras – taip, nes ten mus paleidžia lėktuvas, bet kitur... gal.Dar prieš keletą metą, didžiąjai ‚kelionių bangai‘ prasidėjus, matydavau instagram‘o veidus, bepozuojančius ir besišypsančius prie originalių grafičių. Tarp #instatravel ir #travelblogger hashtag‘ų matau #Malaysia #GeorgeTown. Atsidarius savo kelionių žemėlapį, pasižymiu – George Town.


Toks buvo mano minčių kelias iki šios vietos.


GRAFIČIAI, KURIŲ REIKIA IEŠKOTI


Kaip kitaip, jei ne ilgai laukta mano viešnagė George Town‘e sutinkama su angina ir temperatūra. Dvi dienas iš trijų planuotų Penang‘e aš guliu lovoje, tamsoje, net nežinau diena jau ar naktis.


Bet vieną vakarą sukaupus visas jėgas, aš atsikėliau, nes reikėjopamatyti tuos žymiuosius grafičius!


Visas senamiestis yra išdekoruotas gatvės menu. Bet tikri, legendiniai darbai yra lietuvio gyvenančio Malaizijoje. Ernestas „ZACH“ Zacharevičius dirbo visame pasaulyje, bet jo kūriniai Penang‘e yra, turbūt, garsiausi.


Nors grafičiai buvo specialiai kurti George Town‘ui miesto prašymu, tų pagražintų sienų dar reikia gerai paieškoti. Aš naudojausi žemėlapiu, kurį radau internete. Problemėle yra ta, kad kai kurie darbai gali būti pradingę, kai kurie nublukę... tad mes nebuvom apsėsti rasti viską.

Aš jaučiuosi labai nepatogiai laukdama „eilėje“ kažkur ar prie kažko nusifotografuoti. Kažkodėl tas laukimas atima visą žavesį iš tos vietos... Ir taip, prie kelių legendiniųgrafičių aš laukiau. Pats Ernestas viename iš interviu sakė, kad tuos grafičius senamiestyje planuoja uždažyti. Nes tai, kas originaliai turėjo atgaivinti miestą ir suteikti jam žavesio, dabar traukia tūkstančius žmonių vien tik nuotraukai pasidaryti. Visa ta komercija aplink grafičius, praranda meno tikslą.


Suprantu, žmonės keliavo ir keliaus ten, kur gražu ir įdomu. Šiais laikais, žmonės keliaus ten, kur populiaru. #trending


Nepamirškim sustokim minutei ir įvertinti tai ką matome. Gatvės menas gal ir neprimena meno galerijos, kur prie paveikslų žmonės stovi valandą ranką prilipinę prie savo smakro, bet grafičių vertė ta pati.


Penang‘as yra viena iš top vietų keliautojams ir turistams Malaizijoje. Dėje, man teko tik labai maža kruopelytė visų atrakcijų. Bet tai, ką pamačiau, mane sužavėjo.

Po kultūrinio pasivaikščiojimo ir grafičių medžioklės, naują keliautoją sutikus, kuris išreikšdavo norą ar planą keliauti į Penang‘ą, aš panaudodavau savo Fun Fact: ‚Ar žinote, kad žymieji George Town‘o grafičiai yra lietuvio menininko, vardu Ernestas Zacharevičius, darbai?
O kokia vieta pasaulyje jums primena namus?Komentarų: 0