Ieškoti

TRUMPA VIEŠNAGĖ KUALA LUMPŪRE

Atnaujinta: 2019 m. spalio 7 d.

Mūsų ilgosios kelionės pirmasis taškas - kelio pradžia - Kuala Lumpūras, Malaizijoje.Pirminis įspūdis: Labai švarus ir vakarietiškas didmiestis. Mašinos nepypsina nesustodamos, gatvėse elektros laidai nesusipynę į voratinklį. Nedaug turistų – galbūt Malaizija nėra labai populiari tarp keliautojų arba rugpjūčio galas nesezoninis laikas jiems atvykti. Palyginus su Bankoku ar Phnom Penu (dviem aplankytom Pietryčių Azijos sostinėm) – Kuala Lumpūras labiau primena Europinį didmiestį, nei chaotišką Azijos šalies centrą.
BATU CAVES ŠVENTYKLOS


Iš Kuala Lumpūro visi keliai veda į Batu Caves šventyklas. Nes ten labai lengva nusigauti (iš centrinės traukinių stoties), pigu (apie 1 eu į abi puses) ir greita (apie 15min kelio). Batu Caves laipteliai į šventlyklą yra tikrai verti Instagram‘o. Tik nusifotografuokite prieš pradedant lipti, nes laiptų daug – teks nubraukti ne vieną prakaito lašelį.


Įėjimas į pagrindinę šventyklą yra nemokamas. Bet būkit žmonės - prieš lankant bet kokią šventyklą - prisidenkit pečius ir kelius...
Ramayana Cave šventykla man buvo įdomesnė. Dvi minutės kelio nuo pagrindinių spalvotų laiptų (vos išėjus iš traukinių stoties), ši šventykla nesulaukia net pusės žmonių srauto kaip pagrindinė Batu Caves. Mes džiaugėmės ja dviese, tarp neoninių lempučių ir Hindu dievų statulų. Tiesa, už įėjimą teks susimokėti 5RM (apie 1eu).
KUALA LUMPŪRO BOTANIKOS SODAS


Didelė žalia erdvė, prie pat pagrindininės Kuala Lumpūro mečetės.


Pasivaikščiojimai aplink nieko nekainuoja (didelis pliusas taupiems keliautojams). Botanikos sodas susideda iš kelių dalių: Paukščių parko, Elnių parko, Drugelių parko, Egzotinių gėlių parko ir pagrindinių sodų. Į specifinius parkus mes neužėjome, nes kainos mums neatitiko tų vietų vertės. Įdomiausia būtų ten nueiti su vaikais, nes vyksta įvairūs pasirodymai ir užsiėmimai.Nemokamos žalios erdvės tikrai užteks praleisti ten bent porą valandų. Turistų ten, vėlgi, mes beveik nematėme, chill atmosfera. Labai puiki vieta piknikui.
LANKYTINOS VIETOS- Žymieji Petronas Towers– galima užkilti į apžvalgos lygį, bet mes džiaugėmės vaizdais iš apačios.


- KLCC parkas – jei labai karšta ir norisi pailsėti nuo saulės kaitros, KLCC parke galima pasislėpti pavėsyje po medžiu. Tuo pačiu, tai gera vieta apžiūrėti Petronas Towers, ypač sutemus, kai įsijungia visos šviesos.


- Eco parkas su beždžionių tiltais – nemokama atrakcija!Mums, dėja, su bezdžionių tiltais Malaizijoje nepasisekė, nes visur jie buvo renovuojami, tad uždaryti.VIETOS SKANIAI PAVALGYTI- Naktiniai turgūs – visi vietiniai gardumynai vienoje vietoje.


- Mažoji Indija – Indiškas maistas su Bolivudo muzika fone.


- Kinų kvartalas (Chinatown) – kiniečių maistas ir ne tik...


Nebijokite gatvės maisto ir lauko kavinukių su plastikinėmis kėdėmis - ten rasite skaniausia, autentiškiausią ir pigiausią maistą.
Malaizija tikrai verta jūsų ir visų dėmesio. Nors Kuala Lumpūras nėra chaotiškas kaip kitos pietryčių Azijos sostinės, jis turi savo grožį. Kuala Lumpūre, kaip ir visoje Malaizijos, yra labai lengva keliauti - tad galite atsipūsti ir viską aplankyti savu ritmu.
O ar jūs buvote nors vienoje pietryčių Azijos sostinėje? Kokie jūsų pastebėjimai ir įspūdžiai?Komentarų: 0