Ieškoti

malaizijos nepriklausomybės dienos linksmybės

Atnaujinta: 2019 m. spalio 7 d.

Mūsų džiaugsmui, keliaujant, Malaizija šventė savo nepriklausomybės dieną. Visa šalis išdekoruota vėliavomis, miestai buvo pasiruošę švęsti.


Ir mums teko sulaukti, bent jau truputį, šventinės malajų nuotaikos...


Kualo Lumpūro traukinių stotyje, be bilietų, bet su vėliavom

Iš pat ryto nusprendę palikti Kuala Lumpūrą ir judėti toliau į šiaurinius miestus, mes nusigavome iki traukinių stoties. Paprašę bilietų į Ipoh miestą, gavome nemalonų atsakymą ‚SOLD OUT‘ (Išparduota). Kaip ‚Sold Out‘? O kažkur pakeliui? Bet kur į šiaurę? -Ne, ‚ALL SOLD OUT‘, mums sako.


Pirmyn atgal iš traukinių stoties, į autobusų aikštelę, vaikštom, galvojam kaip čia dabar daryti... gal autobusu važiuoti, gal traukiniu iš kažkur kitur... dėl tokių situacijų keliautojai perka vietines SIM korteles, kad galėtų lengvai prisijungti prie interneto ir leisti savo smartphone‘ui spręsti tokias problemas. Mes, aišku, neapsirūpinę...


Informacijos centras autobusų stotyje uždarytas, žmonės dainuoja, džiaugiasi prasidėjusiu ilgu savaitgaliu.


Tarp viso šio chaoso, matome fotografų ir operatorių būrį. Stoties vadovas (spėjimas), visiems spaudžia ranką, dalina Malaizijos vėliavėles ir užrašų knygutes. Taip ir mes, į tą patį srautą papuolėme, gavome padėkas, kad atvykome į Malaiziją ir kad švenčiame kartu!


Mažos dovanėlės nepadėjo mums susirasti reikiamo transporto, bet leido atsikvėpti ir nusišypsoti tarp visos transporto mėsmalės. Gal net papuolėme kažkur į kokį vietinį laikraštį ar internetinę svetainę, su savo paraudusiais veidais ir kuprinėmis...


Galų gale, nusigavome mes iki Ipoh, ne su traukiniu ar autobusu, bet su vietiniu, pasiūliusiu pavėžėti. Ten šventinė nuotaika dar pagerėjo, su šokiais, dainomis, maistu ir gėrimais.


Ipoh centrinė aikštė

Ipoh miestas yra puiki stotelė tarp Kualo Lumpūro ir Penang‘o. Žymus savo baltąja kava, bet jei ne šventinės nuotaikos, neesu tikra ką įdomaus ten galima nuveikti. Aišku, mes nieko neplanavome, nes kitą dieną jau ruošėmės išlėkti į Penang‘ą.Tačiau pusdienis Ipoh buvo pilnas atrakcijų: minimalus skaičius turistų, plius nepriklausomybės dienos mugė, kur buvo galima pamatyti tradicinius šokius bei išgirsti tautinės muzikos.


Ipoh gal ir negali lygintis su George Town‘u, bet šalia miesto centro galima rasti gan daug gatvės meno. O jei norisi daugiau spalvų, reikia užlėkti į Kinų kvartalą jau sutemus, kai visi raudoni šviestuvai jau įžiebti.
Nevykusi kelionės pradžia, baigėsi nevykusia naktimi...


Pirmiausia, mūsų nakvynės paieška paprasta: nueini į Agoda.com, pasirenki miestą arba vietovę, o tada rezervuoji pigiausią dvigubą kambarį. Taip mes atsidūrėme Reggae Bar &Hostel. Regio baro atmosfera buvo nereali – muzika ir žmonės, tik gaivieji gėrimai – visi labai atsipūtę. Bet 3 nakties, gulint lovos duobėjeir klausantis karaokės iš apačioje vis dar veikiančio barelio, mūsų išleisti $3 galiausiai mums leido tik prisiglausti, bet ne miegoti.


Bet tokia jau to keliautojo dalia – niekada nežinai ką gausi…
Kokios šventės netyčia užklupo jus keliaujant? Ar tai sukėlė kokių nepatogumų, ar kaip tik, pagyvino kelionių nuotaiką?Komentarų: 0