Ieškoti

Mano mėgstamiausias laikas keliauti...

Atnaujinta: 2019 m. spalio 7 d.

Visiems paprastiems žmogeliukams, kaip ir man prieš metant darbą ir išlekiant ilgam laikui, kelionių metas dažniausiai apsiriboja ties 4 savaitėmis per metus. Juokas per ašaras, kai keturių savaičių neužtenka, bet pinigėlių irgi neužtenka keliauti išeinant nemokamų atostogų. Suaugusio žmogaus gyvenimas yra pilnas balansavimo ir kompromisų. Tad mūsų laisvas atostogų laikas yra labai brangus.


Nuspręsti kur važiuoti yra sunku. Pasaulis toks platus ir pilnas nuotykių.Bet yra dar vienas klausimas: kada važiuoti atostogauti į pasirinktą šalį / miestą. Dauguma vietų turi specifinius sezonus, ypač tuose regionuose, kur liūčių sezonai pasireiškia potvyniais ir kelių uždarymais.


Paprasčiausias būdas pasitikrinti yra, aišku, tiesiog pasigooglinti. Aš tikrai nemėginu ir nemėginsiu lygintis žiniomis su Google.


Birželis Kambodžoje - liūčių sezono pradžia... bet lietaus paragauti teko tik kartą mūsų 2 sav kelionėje

Aš esu labai didelė propaguotoja keliauti shoulder season (laikas po sezono piko, kol oras vis dar geras, bet ne tobulas). Ne vien keliauti tuo metu yra daug pigiau, bet žmonių srautai sumažėja bemaž dvigubai.


Dar ne karto neatostogavau niekur Europoje piko metu ir, iš tikro, net nenoriu. Patys populiariausi taškai kaip Barselona, Venecija, Roma, Paryžius ir kiti, gali būti užtvindyti turistų. Mano atostogų nuotaika ir keliavimo malonumai nesiderina su žmonių miniomis, selfie stick‘ais ir valandinėmis eilėmis. Kiek daug istorijų girdžiu, kai mieli draugai kepė po vasarine itališka saule valandų valandas laukdami įeiti į Šv. Petro Baziliką ar Koliziejų...
Visoje Europoje tas tarpsezoninislaikotarpis trunka maždaug nuo vidurio rugsėjo iki galo spalio. Tada orai dar šilti, tobuli pasivaikščioti aplink miestus ir lankyti pagrindinius kultūrinius objektus. Visur kitur pasaulyje, jis priklauso nuo liūčių sezono. Pavyzdžiui, į Kambodžą mes keliavome birželio pradžioje – metas, kuris priskiriamas būtent to liūčių sezono pradžiai. Aš žinau, kad mums labai pasisekė, kad motina gamta nusprendė mūsų baisiai nesulyti, bet truputis lietučio manęs negąsdina (ypač kai lauke virš30laipsnių karščio). Kitas pavyzdys – mūsų šeimos kelionė į Tailandą kovo pradžioje. Žmonės į Tailandą dažniausiai keliauja nuo gruodžio mėnesio iki vasario galo. Tuo metu temperatūros pačios patogiausios, nei lietaus, nei per karšta. Ir nors mums tikrai teko daug karštos pietryčių saulės, tai nesutrukdė mums pasidžiaugti atostogomis, keliauti ir lankyti istorines Tailando vietas.Khao Sok Nacionalinis Parkas

Senoji Tailando sostinė - Ayuthaya ir jos šventyklos

Aš visiems rekomenduoju pasidomėti apie shoulder season prieš planuojantis savo atostogas. Mažesnės viešbučių kainos ir akivaizdžiai mažesni turistų srautai tikrai prisidėtų prie gerų kelioninių įspūdžių kūrimo.


Vis dėlto, atostogauti, bet kokiu metu, yra tik malonumas.
O kur jūs keliavote ne sezono metu? Kokius skirtumus matėte?


Komentarų: 0